Pazar , 14 Temmuz 2019
Home / Genel / Ne Arıyoruz?

Ne Arıyoruz?

İstediklerimizi duymak, gerçekleştirmek, kazanmak vs. istediğimizde elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Ancak bunlar gerçekleşmediğinde yaşadığımız hayal kırıklıkları pek çok şeyi sorgulamamıza neden oluyor. Sonrasında ise hepimiz hayattaki amacımızı sorgulamaya, kaybolan umudumuzu yeniden bulmanın yollarını arıyoruz.

Bu arayış sırasında desteğini, sevgisini, varlığını hissetmediğimiz her şeyden dolayı daha da kırılıyoruz. Hatta başkalarının yapamazsın, edemezsin, gerçekleştiremezsin vs. gibi söylediklerine bir süre sonra inanmaya başlıyoruz. İşte tam bu noktada tüm negatifliklere inanarak hayatımıza başkasının veremeyeceği en büyük zararı kendimiz veriyoruz.

Evet; kelimelerin gücü vardır.

Evet; söylenen kelimeler gerçekten güçlüdür!

Ancak şunu unutmamalıyız; sahip olduğumuz inanç tüm kelimelerden daha güçlüdür.

Başta kendimize sonra gerçekleştirmek istediklerimize olan inancımız tam ise söylenenlerin üstesinden gelebiliriz. İşte bunu gerçekleştirmek için ne aradığımızı ve kim olduğumuzu anlamalıyız.

Bu hayatta ne aradığımızı ve kim olduğumuzu tam olarak bulamazsak sahip olduklarımızın kıymetini bilmeden ne kadar az olduklarına sürekli küfretmeye devam ederiz. Bu durumda da kazandıklarımız, yaşadıklarımız, sahip olduklarımız bir zaman sonra yetmeyecektir.

Ancak kim olduğumuzu bulduğumuz da sahip olduklarımıza şükrederek yeni hedeflerimizi gerçekleştirmeye çalışabilir ve enerjimizi koruyabiliriz.

Yaşanılanların üstesinden nasıl gelinebileceğini Nick Vujicic şöyle ifade ediyor; “Amacınızı bulun ve var olan duvarlarınızı kapıya çevirin. İşte o zaman kalıplarınızın olmadığı bir dünyada kim ve neden burada olduğunuzu anlayabilirsiniz.” diyor ve William Barkley’in şu sözlerini ekliyor; “Bir insanın hayatında iki önemli gün vardır. Biri doğduğu gün diğeri de neden doğduğunu anladığı gündür.”

Göz At

Ustalık Gerektiren Kafayı Takmama Sanatı – Mark Manson

Pek çok kişisel gelişim kitabında olmayan bir bakış açısıyla sürekli pozitif olmanın aslında negatiflik getirdiği üzerine odaklanıyor Mark Manson'ın kitabı...

Bir Cevap Yazın